Szkolenie "Przyjaciele Zippiego"

Utworzono dnia 09.05.2022

W dniach 25 - 26.03.2022 r. dwie nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej uczestniczyły w szkoleniu dla realizatorów międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego ,,Przyjaciele Zippiego" i uzyskały uprawnienia do prowadzenia zajęć z dziećmi. Nauczycielki otrzymały również pakiety materiałów do prowadzenia zajęć.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Centrum Pozytywnej Edukacji w Lublinie. Program ,,Przyjaciele Zippiego" rozwija i kształtuje umiejętności psychospołeczne u małych dzieci, uczy jak radzić sobie z codziennymi problemami, jak nazywać uczucia, jak o nich rozmawiać oraz jak najlepiej dobierać sposoby radzenia sobie z nimi. Program zachęca do współpracy i pomagania innym dzieciom.