Spotkania z Zippim w Słoneczkach

Utworzono dnia 06.03.2020

W ramach I części zajęć z Zippim dzieci na podstawie opowiadania „Pełne uczuć” zostały zapoznane z  uczuciem: smutku, szczęścia, złości, zazdrości i  zdenerwowania. Podczas zajęć ćwiczyliśmy również mówienie tego, co czujemy w różnych sytuacjach.

Na zajęciach z części II doskonaliliśmy umiejętności komunikacyjne. Dzieci poznały zasady dobrego słuchacza, odgrywały scenki w których uczyły się jak prosić o pomoc i mówić to, co chce się powiedzieć, nawet w niesprzyjających okolicznościach. Dzieci bardzo otworzyły się podczas spotkań.

Część III miała na celu doskonalenie u dzieci zdolności nawiązywania przyjaźni oraz radzenia sobie z odrzuceniem i samotnością. Podczas zajęć uczyliśmy się  jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie, jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem. Ćwiczyliśmy również jak mówić przepraszam i jak godzić się z przyjacielem po sprzeczce.

Słoneczkom podczas zajęć towarzyszy patyczak Zippi, który mieszka w naszej sali w specjalnie przygotowanym dla niego terrarium. Dzieci opiekują się nim, wymieniają wodę, karmią listkami. Dzieci otrzymały również od nauczyciela maskotkę Patyczaka Zippiego, którą chętnie zabierają do domu i w specjalnym zeszycie wspólnie z rodzicami opisują jego przygody.

Przyjaciele Zippiego

Utworzono dnia 04.03.2020, 18:00