„Dzieciństwo bez próchnicy”

Projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, rodziców , opiekunów i wychowawców - „Dzieciństwo bez próchnicy”.

„Dzieciństwo bez próchnicy” finansowane było przez Szwajcarię w ramach programu współpracy z nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Celem realizacji projektu jest ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci w wieku 3-5 lat.

W ramach projektu zrealizowano:

• Zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej prowadzonych przez edukatorów z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie;
  • Prelekcje i prezentacje multimedialne dla rodziców;

Efektem przeprowadzonych działań było pogłębienie wiedzy o prawidłowym dbaniu o zdrowe zęby oraz skuteczne kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dzieciństwo bez próchnicy

Utworzono dnia 27.06.2020, 00:28