Polskie Symbole Narodowe

Utworzono dnia 13.05.2021

Pierwszy tydzień maja rozpoczął się w naszej grupie od Świąt Narodowych. Dzieci na zajęciach słuchały Hymnu Narodowego, poznały symbole narodowe. Do tego posłużył nam  bardzo ciekawy film edukacyjny, który dzieci oglądały z wielkim zainteresowaniem. Przedszkolaki wiedzą już, że mamy następujące symbole narodowe: godło z białym orłem na czerwonym tle w żółtej koronie, hymn Mazurka Dąbrowskiego, który wymaga odpowiedniej postawy w trakcie śpiewania lub słuchania oraz flagę Polski w barwach biało - czerwonych. Symbole narodowe Polski pozwalają na odróżnianie naszego kraju od innych - to nasze znaki rozpoznawcze na całym świecie. I jak przystało na Małych Polaków dzieci przyswoiły słowa Władysława Bełzy "Katechizm Polskiego Dziecka". Na koniec własnoręcznie wykonały flagę Polski, którą mogły zabrać do domu. To był bardzo ciekawy tydzień!!!

Polskie Symbole Narodowe

Utworzono dnia 13.05.2021, 21:59