"Jagódki" z pierwszą wizytą w bibliotece

Utworzono dnia 15.11.2022

W dniu 4 listopada 2022 r. dzieci z grupy „Jagódki” udały się do MGBP im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej na pierwszą lekcję biblioteczną.

Na początku spotkania p. bibliotekarka przeczytała książkę Anity Głowińskiej pt.: „Kicia Kocia w bibliotece”. Przedszkolaki dowiedziały się co można robić w bibliotece poza wypożyczaniem książek, kim jest autorka bajek, co to jest autograf, jak wygląda karta biblioteczna. Z ogromnym zainteresowaniem przedszkolaki oglądały książki znajdujące się na półkach w dziale dla najmłodszych. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki-zabawki. Bibliotekarka zachęciła dzieci do udziału w V edycji ogólnopolskiej akcji „Mała książka- wielki człowiek” przeznaczonej dla przedszkolaków. Na zakończenie miłej wizyty dzieci wypożyczyły sobie książki.

Bardzo dziękujemy Pani Basi za bardzo miłe spotkanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych u naszych przedszkolaków.

"Jagódki" z pierwszą wizytą w bibliotece

Utworzono dnia 15.11.2022, 18:16