Krasnoludki z wizytą u Strażaków

Utworzono dnia 13.06.2022

Strażak to jest kawał  zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą”.

08 czerwca 2022r. dzieci z grupy „Krasnoludki”  i „Słoneczka” odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych, ze sprzętem do gaszenia pożarów. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną i utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły z bliska oglądać oraz zapoznać się z wyposażeniem, jakim dysponują podczas swojej pracy strażacy. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy. Jednak wspaniałą atrakcją dla dzieci okazało się lanie wody z węża strażackiego.

Przedszkolaki zostały bardzo mile i serdecznie przyjęte przez pracowników Straży, którzy z zaangażowaniem i przyjaznym uśmiechem udostępniali dzieciom swoją wiedzę i pokaz umiejętności.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za gościnę.

Krasnoludki z wizytą u Strażaków

Utworzono dnia 13.06.2022, 23:20