Krasnoludki na poczcie

Utworzono dnia 24.10.2022

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ obchodzony jest 18 października, jako upamiętnienie utworzenia POCZTY KRÓLEWSKIEJ przez Króla Zygmunta II Augusta. 19 października dzieci z grupy „ Krasnoludki” wybrały się z wizytą do Urzędu Pocztowego przy ul. Al. Jana Pawła II w Łęcznej. Celem wizyty było zdobycie wiedzy na temat pracy pracowników poczty.

Po wejściu do Urzędu Pocztowego dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały wnętrze i były zaskoczone szeroką ofertą usług : klienci poczty przy okienkach załatwiali swoje sprawy a dookoła mnóstwo ciekawych rzeczy – kolorowe czasopisma dla dzieci i dorosłych, książki, kolorowanki, zabawki, upominki a nawet słodycze – i to wszystko na poczcie!

Dzięki uprzejmości pracowników mogliśmy poznać pracę Urzędu Pocztowego „od kuchni”, zwiedziliśmy pomieszczenia pełne różnorodnych małych i dużych paczek, obejrzeliśmy stanowiska pracy Urzędników poczty , mogliśmy przystawiać pocztowe stempelki, przymierzaliśmy czapki i strój Pana Listonosza, który okazał się niestety odrobinkę za duży, a torba na listy i przesyłki była ogromna i ciężka. Wielką frajdą była możliwość schowania się w torbie listonosza a także w pudłach do segregacji przesyłek.

Zakończenie wizyty było bardzo słodkie – czyli słodki poczęstunek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA MIŁE PRZYJĘCIE I OGROM PRZEKAZANEJ WIEDZY!

WSZYSTKIM PRACOWNIKOM POCZTY POLSKIEJ SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA!

Krasnoludki na poczcie

Utworzono dnia 24.10.2022, 20:40