„Krasnoludki” oglądają wystawę w Centrum Kultury w Łęcznej

Utworzono dnia 30.10.2022

28 października ,,Krasnoludki” odwiedziły Centrum Kultury w Łęcznej. Celem wyjścia było obejrzenie znajdującej się tam wystawy kolekcji czapek pt: ,,Czapki z Głów” Łukasza Stachyra. Pan Łukasz, kolekcjonuje czapki mundurowe i jak twierdzi pasjonatem nakryć głowy, został przypadkiem. Dziś jego kolekcja liczy ponad 600 eksponatów.

Przedszkolaki czuły się jak w prawdziwej galerii, podziwiały nakrycia głowy duchownych, kolejarzy, leśników, górników, marynarzy, sędziów i wojskowych. Oprócz polskich czapek podziwialiśmy słowackie, serbskie i rosyjskie. Przedszkolaki wysłuchały krótkich opisów poszczególnych czapek. Nagrodą było wybranie dla siebie czapki i jej przymierzenie.

Ileż było przy tym śmiechu i zabawy! Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie w wybranych przez dzieci nakryciach głów.

Dziękujemy za zaproszenie!

„Krasnoludki” oglądają wystawę w Centrum Kultury w Łęcznej