Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej

Sprawozdanie z realizacji projektu „Przyjaciele Zippiego” - grupa Krasnoludki

Utworzono dnia 28.06.2023

Zajęcia prowadzone były w grupie „Krasnoludki” od października 2022 r. do maja 2023r.

W trakcie zajęć pojawiało się wiele okazji do zabawy, ćwiczeń i rozmów o sprawach ważnych na tym etapie życia, o przyjaźni, o zmianach jakie zachodzą w nas i wokół nas, o sukcesach i porażkach oraz sposobach radzenia sobie z trudnościami. Dzieci dowiadywały się, że potrafią znaleźć rozwiązanie, że warto i można prosić o pomoc, a także uczyły się okazywać pomoc innym.

Krasnoludkom podczas zajęć towarzyszył patyczak Zippi, który mieszkał w naszej sali w specjalnie przygotowanym dla niego terrarium. Dzieci opiekowały się nim, wymieniały wodę, karmiły listkami. Dzieci otrzymały również od nauczyciela maskotkę Patyczaka Zippiego, którą chętnie zabierały do domu i w specjalnym zeszycie wspólnie z rodzicami opisywały jego przygody.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych spotkaniach. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów oraz chętnie opowiadały o różnych sytuacjach, jakie zdarzają się w ich życiu. Rozwijały również swoje zdolności aktorskie poprzez udział w odgrywaniu scenek. Dzięki naszym zajęciom dzieci zaczęły nawiązywać lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówiły o swoich uczuciach, nauczyły się pomagać innym oraz poznały różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Pięknie odtwarzały scenki dotyczące sytuacji konfliktowych, wymyślały ciekawe i własne rozwiązania, często kojarzyły wydarzenia z innymi fragmentami znanych opowiadań. Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach: Sandy, Lilly, Finna, Tigga, zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i zadaniami do wykonania np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci dobrze poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć związanych z programem „ Przyjaciele Zippiego”. Zasady te stały się regułą życia w grupie. Najciekawsze były spotkania nawiązujące do problemu przyjaźni. Dzieci z zaangażowaniem dokonywały ewaluacji własnych sukcesów, wypełniały karty pracy w książeczkach na podsumowanie zajęć, zaznaczały najczęściej uśmiechniętą buźkę i słonko.

Program „Przyjaciele Zippiego” przyniósł małym uczestnikom wiele korzyści w sferze emocjonalno-społecznej, wyposażył uczniów w pożyteczne umiejętności z zakresu prawidłowych postaw prospołecznych oraz zapewnił im miłe wspomnienia.