Pielęgniarka w Muchomorkach

Utworzono dnia 14.11.2022

Grupę Muchomorki odwiedziła pielęgniarka pani Anna Chlebień - mama Bartka. Pani Ania w bardzo ciekawy i zarazem wesoły sposób przedstawiła dzieciom, na czym polega praca pielęgniarki, jak trudny i odpowiedzialny jest to zawód. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska specjalistycznych urządzeń, m.in. stetoskopu, ciśnieniomierza, różnej wielkości strzykawek. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Wiele emocji wzbudziło zakładanie gipsu i bandaży oraz podłączenie kroplówki panie Angelice.

Ważnym punktem spotkania było również uświadomienie naszym podopiecznym, że wizyty u lekarza lub u pielęgniarki nie należy się bać. Pani Ania przeczytała w tym celu książkę „Fenek – w szpitalu”. Dzięki takim spotkaniom i ciekawej literaturze dziecięcej przybliżamy najmłodszym świat i oswajamy z trudnymi niekiedy tematami.

Pielęgniarka w Muchomorkach

Utworzono dnia 14.11.2022, 09:13