Więcej ruchu dla maluchów!

Utworzono dnia 09.02.2023

Główną potrzebą dziecka w  wieku przedszkolnym są niewątpliwie zabawy i gry ruchowe. Dbałość o zdrowie, harmonijny rozwój, sprawność i zaradność ruchową jest ważnym celem w wychowaniu przedszkolnym. Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywności, wytrzymałość idzie w parze z rozwojem dyscypliny i śmiałości dziecka. Te cechy zaczynamy rozwijać od najwcześniejszych lat. Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe w przedszkolu zaspokajają duże potrzeby ruchowe dziecka, rozwijają jego sprawność użytkową i ruchową. Ruchy dziecka stają się bardziej skoordynowane, harmonijne, szybsze. Zabawy ruchowe i gimnastyczne dla przedszkolaków, poza dobrą zabawą, mają na celu pozytywne wpływanie na rozwój ruchowy i motoryczny dziecka.

Więcej ruchu dla maluchów!

Utworzono dnia 09.02.2023, 22:03