Zabawy z kodowaniem w grupie Skrzaty

Utworzono dnia 11.06.2021

Grupa Skrzaty uczestniczyła w projekcie matematycznym - Zabawy z kodowaniem. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Podczas zajęć dzieci budowały wieże  z różnych materiałów, uczyły się kodowania na macie, a także układały na niej drugą połowę kwiatka. Oprócz maty do kodowania w zajęciach wykorzystana była chusta animacyjna, która była pomocna w utrwalaniu kolorów. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się układanie gąsienicy i kart z kwiatami według rytmu. Zajęcia matematyczne przeplatane były zabawami ruchowymi, opowiadaniami i piosenkami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Zabawy z kodowaniem w grupie Skrzaty

Utworzono dnia 11.06.2021, 00:35