MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” Email

Nasze Przedszkole przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Koordynatorem jest Agnieszka Dubaj.

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.

Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 - od 1.09.2018r. do 31.12.2018r., zadania są podzielone na poszczególne grupy, angażujemy w ten sposób całą placówkę.

Zadania, które wybraliśmy do zrealizowania:

1.Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego - grupa Krasnoludki

2. Apel z okazji 11 listopada - grupa Słoneczka

3. Nauka piosenki „Rodzinny Kraj” lub innej piosenki o tematyce patriotycznej - grupa Słoneczka

4. Nauka tańca ludowego - grupa Krasnoludki

5. Nauka wiersza patriotycznego- grupa Muchomorki

6. Zorganizowanie kącika „Piękna nasza Polska cała” - grupa Krasnoludki

7. Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu”- grupa Jagódki

8. Zabawa ludowa - grupa Skrzaty

9. „Według przepisu Babci i Dziadka” – wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy - grupa Słoneczka, grupa Jagódki

10.”Piękna nasza Polska cała”- wysłanie pocztówki swojej miejscowości – grupa Motylki

11. Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców „Moja mała Ojczyzna” - grupa Jagódki

12. „Drzewo Pamięci”- zasadzenie drzewa- grupa Krasnoludki

13.”Szlakiem historii”- zorganizowanie wycieczki – zwiedzanie zabytków kultury regionalnej - grupa Muchomorki

14. Zawody sportowe pt. „Biało - czerwoni” - grupa SłoneczkaProsimy wszystkich rodziców, aby wyrazili zgody na udział dzieci w projekcie i wykorzystanie wizerunku.

Są one do podpisania u wychowawców grup.

Dziękujemy.


 

 

 


 

SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Realizacja projektu odbywała się od 1.09.2018r. do 31.12.2018r.,

koordynatorem była Agnieszka Dubaj

Zrealizowaliśmy następujące zadania:

1. Hymn Polski- Wszystkie dzieci z naszego przedszkola nauczyły się 4 zwrotek  – Mazurka Dąbrowskiego - rekord śpiewania hymnu biło całe przedszkole wraz kadrą pedagogiczną, rodzicami oraz personelem obsługującym.

2.Apel z okazji 11 listopada przygotowały panie Katarzyna i Olga wraz z dziećmi z grupy „Słoneczka”. Było patriotycznie, nastrojowo i wzruszająco. Dzieci uroczyście ubrane w nastroju powagi wyraziły szacunek dla Ojczyzny i symboli narodowych poprzez wiersze, piosenki i pieśni patriotyczne. Występ wzbogacił taniec dziewczynek do pieśni patriotycznej „Białe róże”.

3. Nauka piosenki „Rodzinny Kraj” lub innej piosenki o tematyce patriotycznej – podczas uroczystości 11 listopada , dzieci z grupy „Słoneczka” wykonały kilka piosenek o tematyce patriotycznym wykonały utwór pt „Rota”

4. Nauka tańca ludowego – dzieci z grupy „Krasnoludki” pod bacznym okiem swoich wychowawczyń przygotowały i zatańczyły „Krakowiaka”. Przepiękne stroje przygotowali rodzice.

5. Nauka wiersza patriotycznego- dzieci z najstarszych grup nauczyły się wierszy o tematyce patriotycznej i zaprezentowały się na Akademii z okazji 11 listopada.

6. Zorganizowanie kącika „Piękna nasza Polska cała” – na holu przedszkola powstał kącik o tematyce patriotycznej oraz przybliżający historię i zabytki Łęcznej.

7. Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu” - Pani Anna z „Jagódkami” wykonali foto budkę „Stroje Lubelszczyzny”. Dzieci z całego przedszkola mogły wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

8. Zabawa ludowa – pani Urszula i „Skrzaty”, najmłodsza grupa przedszkolna zaprezentowały zestaw zabaw ludowych a były to: „Olejanka”, „Balonik”, „Mało nas” „Grozik”

9. „Według przepisu Babci i Dziadka” – wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy - Cebularze to nasza potrawa regionalna, o czym podczas jej przygotowania dowiedziały się także nasze przedszkolaki. Grupa ”Jagódki ”z panią Agnieszką i „Słoneczka” z panią Katarzyną ,przygodę z gotowaniem rozpoczęły od przygotowania smakołyku regionalnego. W przygotowaniu tego przysmaku pomogła nam pani Marysia, która na co dzień pracuje w grupie Jagódki. Bardzo dziękujemy Pani Marysi za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu cebularzy.

10.”Piękna nasza Polska cała”- wysłanie pocztówki swojej miejscowości – Dzieci z grupy „Motylki” wraz panią Angeliką przygotowały i pięknie ozdobiły a następnie wysłały kartkę dla pani Ludmiły Fabiszewskiej -autorki projektu.

11. Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców „Moja mała Ojczyzna” ogłoszony w naszym przedszkolu cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 12 prac, wszystkie zostały nagrodzone. Opiekunem konkursu była pani Agnieszka i Urszula.

12. „Drzewo Pamięci” -10.10.2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci z grupy Krasnoludki razem ze swoimi paniami i panią Dyrektor zasadziły w ogrodzie przedszkolnym Drzewo Pamięci aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości.

13.”Szlakiem historii”- zorganizowanie wycieczki – zwiedzanie zabytków kultury regionalnej -17.10.2018 "Muchomorki" odwiedziły szczególe miejsce dla naszego miasta - Izbę Regionalną.

W eksponatach zgromadzonych w tym miejscu dane nam było poznać historię naszego regionu. To była niezwykle ciekawa lekcja.

14. Zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni” - W dniu 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu nasze przedszkole nie zapomniało także o rocznicy 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego święto obchodzone było w barwach narodowych. Dzieci i pracownicy naszego przedszkola ubrani w stroje biało-czerwone z kolorowymi balonami i odznakami Super Przedszkolaka udali się na plac przy urzędzie Miejskim w Łęcznej, gdzie odśpiewali hymn przedszkola.

Po obiedzie starsze grupy wyszły na plac przedszkolny gdzie odbyły się zawody sportowe. W tym dniu na twarzach dzieci nie zabrakło uśmiechu i radości.

15. Zorganizowanie pokazu mody patriotycznej - w grupie Jagódki zorganizowany został pokaz mody patriotycznej. Uczestniczyły w nim dzieci oraz pracownicy przedszkola. Było to bardzo ciekawe przeżycie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na „Czerwonym dywanie”. To zadanie wniosło wiele radości dla dzieci i dorosłych. Rodzice przygotowali wiele ciekawych przebrań w kolorach biało-czerwonych.

Projekt „Piękna Nasza Polska Cała” z początku był wyzwaniem, który z realizacją kolejnych zadań zmienił się w niezwykłą, radosną przygodę. Dzięki ,której mogliśmy bliżej poznać nasz kraj. Dziękujemy Pani Ludmile Fabiszewskiej za to, że zabrała nas w tą niezwykłą podróż. Dziękujemy za pomysł. Najfajniejsze w projekcie „Piękna Nasza Polska Cała” jest to, że realizując zadania, każdy mógł się wykazać. Nie było lepszych czy gorszych. Wszyscy graliśmy do jednej bramki. Byliśmy jedną wielką drużyną „Biało- czerwonych”. Dzieciaki chętnie i z radością odkrywały to, co jeszcze było im nieznane. Byliśmy i jesteśmy dumni z bycia Polakami.

Poprawiony: sobota, 16 marca 2019 11:26
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 238 gości 

Tylko dla pracowników