Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka Email

Nasze przedszkole wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji Prawa Dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W ramach obchodów w palcówce zorganizowano spotkanie z pracownikiem PCPR w Łęcznej, dzieci obejrzały prezentację multimedialną i bajkę edukacyjną dotyczącą Konwencji Praw Dziecka. W tym dniu dzieci oraz pracownicy przedszkola ubrani byli na niebiesko, przedszkolaki wykonały plakaty, śpiewały piosenki o tejże tematyce, wzięły udział w konkursie plastycznym dotyczącym Praw Dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Za naszym pośrednictwem w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także instytucje lokalne: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, Urząd Miejski w Łęcznej, Starostwo Powiatowe, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury oraz Lubelski Klub Sportów Walki „DAN”.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 220 gości 

Tylko dla pracowników