Niech żyje nam górniczy stan - uroczystość z okazji Barbórki Email

Dla górnika słonecznik koniecznie!
Niech pod ziemia mu będzie słoneczniej…

05 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika - Barbórki, która została przygotowana przez grupę „Słoneczka”.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Górniczego. Następnie dzieci zaprezentowały gościom swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części artystycznej Pan Michał przedstawiciel Lubelskiego Węgla Bogdanka opowiedział dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników oraz jej znaczeniu w naszym codziennym życiu. Dzieci miały również okazję obejrzenia akcesoriów górniczych przyniesionych przez naszego gościa. W podziękowaniu za prezentacje zawodu Pani Dyrektor wręczyła p. Michałowi podziękowanie, zaś przedszkolaki symboliczny bukiet słoneczników. Nasz gość obdarował wszystkich pysznymi cukierkami. Uroczyste spotkanie zostało upamiętnione wspólnymi, grupowymi zdjęciami.

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi oraz wszystkim pracownikom kopalni, którzy w tym szczególnym dla naszego regionu dniu świętowali razem z nami.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 311 gości 

Tylko dla pracowników