3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych Email

Dnia 01.12.2016r. wszystkie grupy przedszkolne brały udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przypadający na 3 grudnia, który został przygotowany przez Panie z grup „Muchomorki” oraz „Jagódki”. Dzieci miały okazję wysłuchać piosenki „Razem damy radę” i obejrzeć prezentację multimedialną o różnych rodzajach niepełnosprawności. Na uroczystości nie zabrakło również zabaw ruchowych oraz konkursów. W tym dniu gościliśmy fizjoterapeutkę z Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Łęcznej Panią Ewelinę Misiewicz, która pomogła nam w wypożyczeniu specjalistycznego sprzętu do fizjoterapii, aby dzieci mogły spróbować jak ciężko muszą ćwiczyć osoby niepełnosprawne. Tego dnia sale zostały pozamieniane w kolorowe stacje, gdzie dzieci miały możliwość ćwiczenia na specjalistycznym sprzęcie tj. magiel, ścieżki sensoryczne, dyski sensoryczne, rowerek do koordynacji czy trampolina..

Dziękujemy Pani Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego Anecie Zabłockiej za udostępnienie Nam sprzętu.

Celem obchodów jest przybliżenie dzieciom problemów z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne oraz zwiększenie wśród dzieci i rodziców świadomości na temat korzyści płynących z integracji dzieci niepełnosprawnych z rówieśnikami.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2016 19:42
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 241 gości 

Tylko dla pracowników