WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA Email

„WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”


Zapraszamy Państwa do udziału w akcji „Wędrująca książka”, która ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dla zainteresowania dzieci czytelnictwem zorganizowałyśmy w przedszkolu miejsce wymiany książek. Inspiracją do jej stworzenia jest akcja pt. Bookcrossing ( inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.

Aby akcja mogła się powieść prosimy Państwa, by każdy kto posiada w domu zbędną książkę podarował ją do naszego Kącika Wymiany Książek.

Rodzice zachęcając  dzieci do wypożyczania książek i czytając książki  dzieciom w domu, zarażają swoje dzieci miłością do książki, rozwijają ich zainteresowania i pasje, kształtują w nich poczucie własnej wartości wyrabiają motywację do działania.

Kącik Wymiany Książek znajduje się w holu przedszkola (regalik przy basenie) i można wzbogacać go w każdej chwili.

Podczas wypożyczania książek obowiązuje  regulamin.

Poprzez Kącik Wędrującej Książki mamy nadzieję, ze dziecko w naszym przedszkolu nauczy się dzielić swoją własnością, zainteresuje się czytelnictwem i będzie korzystało w czasie wolnym z książki, będzie przestrzegało powyższych zasad (regulamin).

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 06:51
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 166 gości 

Tylko dla pracowników