Logopedyczne zajęcia indywidualne

Zapraszam do galerii z zajęć logopedycznych, które odbyły się w I semestrze w gabinecie logopedy. Uczestniczyły w nich dzieci potrzebujące indywidulnego wsparcia w zakresie terapii mowy.

Zajęcia odbywały się w 2-3 osobowych grupach.

Podczas wspólnej zabawy:

• Usprawniamy motorykę narządów mowy – języka, warg, policzków, żuchwy, podniebienia miękkiego.

• Kształtujemy prawidłową wymowy poprzez korygowanie zaburzonych głosek: utrwalanie prawidłowej wymowy głosek sz, ż, cz, dż – s, z, c, dz, l , k, g oraz r, praca nad różnicowaniem szeregów oraz terapią mowy bezdźwięcznej.

• Utrwalamy wywołane głoski w wyrazach, wyrażeniach, zdaniach, w tekstach wierszy, w mowie opowieściowej i spontanicznej.

• Zachęcamy do samodzielnego budowania wypowiedzi poprawnych pod względem, logicznym gramatycznym, składniowym.

• Wykonujemy ćwiczenia oddechowe – ćwiczenia w kształtowaniu prawidłowego toru oddechowego, wydłużania frazy mówionej na wydechu (ćwiczenia w dmuchaniu przez słomkę, na różnego rodzaju małe przedmioty, przenoszenie za pomocą słomki i wciąganego powietrza różnego rodzaju małych przedmiotów, dmuchanie na wiatraczki, na piórka, piłeczki na wodę, liście itp.).

• Rozwijamy percepcję słuchową: rozpoznawanie odgłosów przyrody, życia codziennego, wytwarzanych dźwięków (stukania, pukania, darcia, przelewania, itp.), rozpoznawanie osób po głosie, zwierząt po odgłosie, powtarzanie dźwięków i układów rytmicznych (np. uderzanie o stół, klaskanie, tupanie).

• Kształtujemy słuch fonemowy i fonematyczny.

• Stymulujemy rozwoju mowy w przypadku opóźnionego rozwoju mowy.

Zajęcia logopedyczne I semestr

Logopedyczne zajęcia indywidualne