Utworzono dnia 20.02.2020

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. U nas w przedszkolu również obchodziliśmy "Dzień Bezpiecznego Internetu", w ramach którego od początku lutego odbywało się wiele działań. Na korytarzu została zrobiona gazetka dla dzieci i rodziców na temat bezpieczeństwa w internecie, panie przeprowadziły cykl zajęć w oparciu o projekty edukacyjne m.in. Sieciaki.pl; Necio.pl. Na koniec obchodów "Dnia Bezpiecznego Interentu", podsumowaniem było spotkanie z paniami policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, które przy pomocy bajek "Owce w sieci" zapoznały przedszkolaki z niebezpieczeństwami, które mogą napotkać w internecie oraz jak należy bezpiecznie z niego korzystać.

Utworzono dnia 20.02.2020, 15:52

Licznik odwiedzin: