Dzień górnika - Barbórka w przedszkolu

Utworzono dnia 03.12.2022

„Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku
wielu pracuje dzielnych górników.
Ciężka to praca czarnego człowieka,
dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka…”

2 grudnia tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Barbórkę. Święta Barbara jest patronką górników, przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni, zatem była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat górniczej pracy.

Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola zaprzyjaźnionych górników z kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka - Pana Jacka, Tomasza, Jerzego, Łukasza, Rafała, Andrzeja i Marcina.

W tym dniu dzieci ubrane odświętnie w czarno – zielone stroje dla zaproszonych gości - Górników zaprezentowały się pięknie w występie artystycznym, były tańce, piosenki, wiersze i skecze.

Nasi goście, ubrani w mundury galowe, stroje robocze lub odświętnie opowiadali dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika.

Ten dzień był dla naszych milusińskich ważną lekcją, która uświadomiła nam jak ważna i niebezpieczna jest praca górnika. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek.

Wszystkim Górnikom, pracownikom kopalni i  ich rodzinom oraz naszym Paniom Basiom, Barbarom życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze.

Serdecznie dziękujemy Panom za wizytę i zapraszamy do nas za rok.

Dzień górnika - Barbórka w przedszkolu

Utworzono dnia 03.12.2022, 18:19