Dzień piżamy 2022

Utworzono dnia 08.11.2022

Nasze Przedszkole, 04.11.2022r., na znak solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem „Dzień Piżamy - obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą działania jest Fundacja „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci, które chorują/chorowały na nowotwór. Tego dnia nasze przedszkolaki zjednoczyły się z chorymi dziećmi i założyły do przedszkola piżamki jako standardowe ubranie chorych dzieci. Celem akcji było przede wszystkim promowanie aktywności prozdrowotnej, postawy empatycznej, integracja społeczności przedszkolnej oraz wsparcie dzieci i młodzieży na oddziałach onkologii.

Dzień Piżamy był wspaniałym dniem, wypełnionym nie tylko działaniami zdrowotnymi, ale również super zabawą i dobrymi uczynkami.

Ta akcja uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych. Otworzyła również jeszcze bardziej nasze serca na pomaganie. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, dzieci i rodziców udało nam się wesprzeć Fundację finansowo.

Na wsparcie dzieci, które przebywają na oddziałach onkologii, profilaktykę i stworzenie ośrodka kompleksowej rehabilitacji dla dzieci z chorobą nowotworową zebraliśmy razem 479 zł, całość została przekazana na konto Fundacji.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ofiarowaną „cegiełkę” na rzecz chorych.

Pamiętajmy - Pomaganie Uskrzydla.

Dzień piżamy 2022

Utworzono dnia 08.11.2022, 18:46