Dzień Strażaka

Utworzono dnia 23.05.2023

4 maja - Dzień Strażaka to międzynarodowe święto obchodzone w Polsce jako święto zawodowe. Dzień ten został poświęcony strażakom w podziękowaniu za ratunek i pomoc, którą niosą w codziennej pracy. Chyba każdy przedszkolak chciałby zostać dzielnym strażakiem, nosić elegancki mundur i nieść pomoc potrzebującym. Dlatego też odwiedziliśmy strażaków z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęcznej. Dzieci miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego, o całym znajdującym się sprzęcie opowiedział nam Strażak a podczas zwiedzania wnętrza wozu pomocy udzielali druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęcznej. Druhna Amelka wystąpiła w stroju bojowym i pokazała dzieciom jak prawidłowo trzymać waż strażacki i sterować strumieniem wody. Zajęcia dzieciom bardzo się podobały. Z zainteresowaniem i ciekawością uczestniczyły w spotkaniu z młodymi i doświadczonymi strażakami. Strażacy to niesamowicie odważni ludzie i chyba najbardziej lubiana "służba alarmowa" na świecie. O tym jak ważna jest praca strażaków i jak wielki szacunek się im należy, nie jesteśmy aż w stanie wyrazić.

Drodzy Strażacy,

Z okazji Waszego święta, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za Waszą nieustającą odwagę, poświęcenie oraz zaangażowanie w ratowaniu ludzi i mienia. Wasza praca niejednokrotnie stawia Was w obliczu niebezpieczeństwa, a mimo to,
z determinacją służycie społeczeństwu.

ŻYCZYMY WAM ABYŚCIE ZAWSZE WRACALI BEZPIECZNIE DO DOMÓW PO UDANEJ AKCJI.

Dzień Strażaka

Utworzono dnia 23.05.2023, 22:21