Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej

Kocham pszczoły - warsztaty

Utworzono dnia 15.05.2021

7.05.2021r. dzieci z naszego przedszkola, ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich „Kocham pszczoły !!! - Czy to możliwe ?”

Zajęcia te miały na celu zapoznanie naszych przedszkolaków  z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Pani Agnieszka  pszczelarz - prowadziła spotkanie przebrana w strój Królowej Pszczół, mówiła rymowankami, dzięki czemu rozbudzała w uczestnikach radość oraz zaciekawienie tematem. Zachęcała tym samym do działań na rzecz ochrony przyrody w tym m.in. ochrony owadów zapylających.. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Dzieci zaglądały do wnętrza ula, oglądały film o pszczołach – prezentację multimedialną, bawiły się z Królową Pszczół (zabawa w zbieranie pyłku, taniec pszczół) oraz obejrzały animowaną zabawną bajkę.  Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy ( zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów).

Wszystkie dzieci poznały  świat pszczół przez zmysły: dotyku, słuchu, węchu podczas degustacji różnych gatunków miodu oraz przymierzały dziecięce stroje pszczelarskie  a także samodzielnie wykonały świece z wosku pszczelego.

Na zakończenie dla utrwalenia wiadomości każdy z uczestników otrzymał: kolorowankę, do domu zdrowe, miodowe lizaki.

Dziękujemy, Państwu Jareckim za wtajemniczenie Nas w magiczny świat pszczół.

Kocham pszczoły - warsztaty

Utworzono dnia 16.05.2021, 09:52