Konopnicka wśród przedszkolaków – urodziny patronki

Utworzono dnia 01.06.2022

W związku z przypadającą w maju 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej, poetki i nowelistki epoki pozytywizmu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Nasze przedszkole noszące imię poetki, włączyło  się w to wydarzenie.

Zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką spotkania czytelnicze - „Tydzień z Marią Konopnicką”, prezentacje poświęconej naszej patronce oraz konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionego utworu Marii Konopnickiej. Grupa teatralna „Nauczycielki z pasją”- składająca się z nauczycielek  Przedszkola Publicznego nr1 im M. Konopnickiej przygotowała specjalnie na tą okazję przedstawienie pt. „Konopnicka na wesoło”. Obejrzeliśmy również  interaktywny wywiad z samą Marią Konopnicką – w postać wcieliła się Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęcznej - Monika Mazurkiewicz.

W konkursie plastycznym pt; „Ilustracja do ulubionego  utworu Marii Konopnickiej” wzięły udział dzieci z naszego przedszkola.

Nagrodzeni:

3 - latki

I miejsce - Adrianna Krawczyk

II miejsce - Gabriela Wiśniewska

4 - latki

I miejsce - Monika Spodar

II miejsce - Natalia Wiśniewska

III miejsce - Maria Piotrowska

5 - latki

I miejsce - Oliwia Dzirba

II miejsce - Lilianna Bochniarz

III miejsce - Ramona Steć oraz Antoni Wróbel

Zwyciężcom gratulujemy!

Nagrody wręczał Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski oraz Dyrektor Biblioteki Monika Mazurkiewicz. Dla dzieci została przygotowana niespodzianka w postaci dużego tortu cukierkowego.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr1 im. Marii  Konopnickiej w Łęcznej poczęstowała małych gości cukierkami i podziękowała serdecznie wszystkim uczestnikom uroczystości 180. rocznicy urodzin naszej patronki.

Maria Konopnicka to wyjątkowa postać bliska dzieciom. Jej wiersze rozbudzają wrażliwość estetyczną małego odbiorcy. Jakie niezwykłe obrazy można zobaczyć podczas zwyczajnego spaceru? Jakie niespodzianki kryją przed nami las, ogród i łąka? Radosny trel ptaków, bociek polujący na żaby, niesforny zajączek hasający po polach, jaskółki szybujące po niebie czy świerszcze koncertujące wśród traw – całe bogactwo świata roślin i zwierząt….

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Konopnicka wśród przedszkolaków – urodziny patronki

Utworzono dnia 01.06.2022, 20:53