Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 29.11.2022

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypadł w niedzielę, jednak nie mogliśmy pominąć tak ważnego święta. W ramach obchodu Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka dołączyliśmy we współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym w Łęcznej kampanię przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży. Omówiliśmy prawa i obowiązki dzieci, a także zasygnalizowaliśmy sprzeciw wobec krzywdzeniu oraz wsparliśmy kampanię poprzez elementy pomarańczowego koloru w strojach. Wspólnie z dziećmi oceniliśmy postępowanie macochy wobec Kopciuszka i podkreśliliśmy, jak ważne jest godne dzieciństwo dla wszystkich.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 29.11.2022, 00:44