Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej

Międzyprzedszkolny przegląd poezji „W krainie dziecięcej fantazji”

Utworzono dnia 20.04.2021

Międzyprzedszkolny przegląd poezji „W krainie dziecięcej fantazji”, organizowany od 2012r. przy współpracy Przedszkola Publicznego Nr 1 oraz Centrum Kultury w Łęcznej z powodu panującej pandemii zmienił dotychczasową formułę i odbył się bez udziału publiczności. Tegoroczna edycja przeglądu miała miejsce na scenie CK. Zdolności recytatorskie prezentowały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1, nr 2 i nr 3 oraz Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Recytatorzy prezentowali wiersze dowolnie wybranych autorów literatury dziecięcej. Repertuar utworów dostosowany był do możliwości i wrażliwości artystów. Dzieci swoje małe dzieła sztuki tworzyły „malując słowami”, wykazały się zrozumieniem i znajomością tekstu na pamięć. Występ był na pewno nowym doświadczeniem dla wszystkich przedszkolaków, ale poradziły sobie znakomicie.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Burmistrza Łęcznej Pana Leszka Włodarskiego. Każdy uczestnik przeglądu po prezentacji wiersza otrzymał dyplom oraz upominek ufundowany  przez Urząd Miejski w  Łęcznej.

Nie mogło zabraknąć wiosennego akcentu, prezentacje wierszy uświetnił  teledysk nagrany w Parku Podzamcze. W projekcie wzięły udział dzieci oraz pracownicy Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łęcznej. Mali wokaliści wykonali utwór „Wiosna nowina radosna”. Nagraniu towarzyszyła radosna atmosfera.

Międzyprzedszkolny przegląd poezji „W krainie dziecięcej fantazji”

Utworzono dnia 20.04.2021, 00:26

Licznik odwiedzin: