Mobilne Planetarium w naszym przedszkolu

Utworzono dnia 14.05.2023

W piątek dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium - specjalnej kopule o kształcie kuli, która sprawiała wrażenie przestrzeni kosmicznej. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Odbyły wycieczkę w obszarze Układu Słonecznego. Wystartowały z Ziemi, obserwowały księżyc krążący wokół naszej planety. Podleciały bliżej do każdej z planet Układu Słonecznego i dowiedziały się kilka ciekawostek o każdej z nich. Przedszkolaki przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu, mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły z bliska wszechświat, galaktyki oraz Układ Słoneczny. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych, kosmicznych wrażeń. Na koniec dzieci miały możliwość zakupienia na pamiątkę „kosmicznych breloczków”.

Mobilne Planetarium w naszym przedszkolu

Utworzono dnia 14.05.2023, 23:37