Najlepszy czytelnik z Przedszkola nr 1 w Łęcznej

Utworzono dnia 03.07.2022

„Nie mów dziecku, jak bardzo je kochasz,

pokaż to poświęcając mu czas”

Ulrich Schaffer

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Łęcznej wzięły udział w konkursie czytelniczym ,,NAJLEPSZY CZYTELNIK Z PRZEDSZKOLA NR 1 W ŁĘCZNEJ.

Konkurs trwał od 2 listopada 2021 roku do 15 czerwca 2022 roku. Przez kilka miesięcy dzieci wypożyczały bajeczki z księgozbioru Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej.  Celem konkursu oprócz poznawania i obcowania z literaturą dziecięcą, było promowanie idei integracji społecznej, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego bajki i baśni.

Ogromny udział w konkursie mieli  rodzice, którzy czytali dzieciom bajki. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica, nauczyciela, opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie tworzonej i przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które zaowocują w przyszłości. Głośne czytanie dziecku to czynność przyjemna, nie wymagająca od dorosłego przygotowania, przynosząca wiele korzyści. Dziecko, któremu czytamy czuje się  dostrzegane, ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie wartości – wewnętrzną siłę i wiarę w siebie. Codzienne głośne czytanie buduje więź między rodzicem a dzieckiem. Więź z najbliższą osobą jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka – warunkiem, by mogło wyrosnąć na zdrowego emocjonalnie i dojrzałego człowieka. Zaletą głośnego czytania dziecku jest również mimowolna nauka języka, używanie przez niego bogatego i pięknego słownictwa, umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji, łatwość publicznego wypowiadania się w sposób jasny i logiczny.

Wyłonienie najlepszych czytelników nastąpiło na podstawie elektronicznych statystyk Systemu Bibliotecznego MAK +.

I miejsce - Fabian Wiechnik;

II miejsce - Bartosz Chlebień;

III miejsce - Natalia Sieniec.

Dziękujemy za zdrową rywalizację i wspaniale spędzony czas!

Gorąco gratulujemy laureatom i rodzicom!

Najlepszy czytelnik z Przedszkola nr 1 w Łęcznej

Utworzono dnia 03.07.2022, 20:05