Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Utworzono dnia 04.04.2022

Poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i rodziców na temat autyzmu jest ważnym procesem w kształtowaniu młodych, tolerancyjnych pokoleń. Dzieci z spektrum autyzmu potrzebują społecznej akceptacji. Jest to potrzebne nie tylko osobom z autyzmem, ale również im rodzinom.

1 kwietnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Dzień autyzmu”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrane były na niebiesko. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia wyjaśniające dzieciom specyfikę zaburzenia jakim jest autyzm na podstawie książek: „Duże sprawy w małych głowach”, „Kosmita”, „Carodziejka”, „Tak to jest”. W ramach projektu „W cudownym świecie z Wami- niebieskimi motylami” wykonaliśmy również prace plastyczne, niebieskie zdjęcie i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o tolerancji.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspieranie naszych działań i przekazywanie dzieciom takich wartości jak: tolerancja, szacunek i zrozumienie.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Utworzono dnia 04.04.2022, 21:24