Październik - Międzynarodowy Miesiąc Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej (AAC)

Utworzono dnia 20.10.2022

13 października odbyło się spotkanie najstarszych grup z logopedą i pedagogiem specjalnym z okazji obchodów „Międzynarodowego Miesiąca Komunikacji Alternatywnej i Wspomagajacej”.

Głównym celem spotkania było upowszechnienie wiedzy na temat komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC), szerzenie świadomości wśród dzieci istnienia wielu różnych sposobów porozumiewania się. Podczas spotkania zaprezentowane zostały rożne formy komunikacji alternatywnej oraz wspomagającej, którą wykorzystujemy w codziennej pracy z dziećmi uczęszczającymi do naszego przedszkola: książki komunikacyjne, tablice wyboru, plan dnia, pomoce edukacyjne. Kolejnym punktem spotkania były zagadki z wykorzystaniem obrazków PECS połączone z opanowaniem umiejętności naśladowczych związanych ze stosowaniem wybranych gestów naturalnych i Makatonu. Wspólne ćwiczenia dostarczyły dzieciom wiele radości i były świetną okazją zarówno do nauki jak i powtórki gestów poznanych w zeszłym roku.

Utworzono dnia 20.10.2022, 00:28

Licznik odwiedzin: