Utworzono dnia 22.03.2022

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przysz
ła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Wita
ły ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały j
ą także wszystkie przedszkolak.

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości Pożegnania Zimy i powitania Wiosny odbyła się na podwórku przedszkolnym. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji dzieci zdecydowały się, żeby nie niszczyć Marzanny lecz wysłać ją pocztą do Królowej Zimy. Gdy pojawiła się Pani Wiosna, wraz z bocianami, żabkami i kwiatami, przedszkolaki zaśpiewały  piosenkę i zatańczyły. Barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do przedszkola.

W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Utworzono dnia 22.03.2022, 21:21

Licznik odwiedzin: