Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą

Utworzono dnia 23.11.2022

Dnia 21 listopada 2022 roku odwiedził nas wyjątkowy gość Pan Zbigniew Dmitroca wraz ze swoją żoną, który jest poetą, bajkopisarzem, tłumaczem, satyrykiem i dramaturgiem. Zaproszony Gość w pierwszej części spotkania autorskiego, poeta opowiedział przedszkolakom o swojej twórczości, prezentując swoje książki takie jak: Zezowata Beza, Baba Jaga w Ameryce, Kolorowy zawrót głowy, Parasol pana Pantalona, Księga Czarownic. W dalszej części spotkania autor recytował z pamięci zabawne wiersze, które przeniosły małych odbiorców w bajkowy świat. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy takich jak: Dzięcioł i pień, Wrony, Sójki, Wilk i zajęcza kapusta, Królik somnabulik, Żaby, Dlaczego zające nie jedzą bananów, Oset, Jemiołuszka, Żuraw, Wróżba, Czosnek i cebula itd. Twórca i aktor Jednoosobowej Grupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy”, podczas prezentacji wierszy zapraszał dzieci, aby wcielały się w główne postacie recytowanych utworów. Tym wszystkim uroczym wierszom towarzyszyły piękne kolorowe postacie przygotowane przez panią Magdalenę Józefczuk - Dmitrocę.

Dziękujemy panu Zbigniewowi Dmitrocy za dzielenie się z dziećmi twórczym darem pisania wierszy językiem prostym, a jednocześnie zabawnym.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą

Utworzono dnia 23.11.2022, 22:48