Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Utworzono dnia 19.11.2023

16 listopada 2023 roku włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Łęcznej została przeprowadzona pogadanka z dziećmi na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz korzystania z e-papierosów. Na podsumowanie zajęć przedszkolaki ze starszych grup wykonały „znak stop” wyrażający ich sprzeciw wobec przebywania wspólnie z osobami palącymi w przestrzeni publicznej narażając ich na tzw. „bierne” palenie. Na przedszkolnym korytarzu przygotowano również gazetkę dla rodziców na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Idea obchodzonego w Polsce i na świecie Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na różne aspekty palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Światowa Organizacja Zdrowia w swoim raporcie dotyczącym e-papierosów informuje, że są one bez wątpienia szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia zarówno dla osób palących jak i niepalących.

Zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące, w tym dzieci, mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego to najważniejsze motywy obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Utworzono dnia 19.11.2023, 19:51

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 251

W poprzednim tygodniu: 441

W tym miesiącu: 1920

W poprzednim miesiącu: 2547

Wszystkich: 70616