Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Utworzono dnia 17.11.2022

W czwartek 17 listopada 2022 obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łęcznej w naszym przedszkolu przeprowadzono zajęcia, podczas których dzieci zostały zapoznane z negatywnymi skutkami palenia papierosów. Poprzez różnorodne aktywności  przedszkolaki dowiedziały się, że palenie szkodzi zdrowiu, jak wiele trujących substancji zawiera dym papierosowy i sam papieros oraz co to jest bierne palenie. Ponadto dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Palenie szkodzi”. Nie zabrakło zajęć muzycznych i plastyczno – technicznych nawiązujących do tematyki związanej z paleniem papierosów.

Edukacja antynikotynowa jest niezbędnym elementem wychowania zdrowotnego od najmłodszych lat zważywszy szczególnie na niekorzystny wpływ palenia biernego.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Utworzono dnia 17.11.2022, 18:49