Święto Dzieci

Utworzono dnia 22.06.2022

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, w celu upowszechniania Praw Dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1955 roku w różne dni w poszczególnych krajach ONZ. Różnice w dacie obchodów wynikają z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. Dzień Dziecka w Polsce tradycyjnie obchodzony jest pierwszego czerwca.

W naszym Przedszkolu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka dzieci mogły skorzystać z wielu wspaniałych atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, na których zabawa była rewelacyjna, aczkolwiek wirujące w powietrzu obłoki mydlanych baniek i samodzielne ich puszczanie sprawiło dzieciom nie mniejszą radość. Każde dziecko mogło wykazać się swoją sprawnością fizyczną na mini siłowni, tutaj również było wiele śmiechu i powodów do zadowolenia. W przerwach relaksacyjnych dzieci udały się do „kina” na oglądanie ulubionej bajki, gdzie czekał na nie przepyszny popcorn. Aby zregenerować swoje siły przedszkolaki   z wielkim apetytem pochłonęły słodki poczęstunek, nawet grupowe niejadki znalazły dla siebie coś smacznego.

Wszystkie przygotowane atrakcje dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji, sprawiły, że wszystkie buzie były radosne - a te uśmiechnięte buzie są dla nas nauczycieli – wychowawców najwspanialszą nagrodą oraz podziękowaniem.

Święto Dzieci

Utworzono dnia 22.06.2022, 23:09