Utworzono dnia 15.11.2022

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo. Dzieci z grupy Krasnoludki wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Nie zabrakło tańca ze wstążkami „biało- czerwonymi” oraz wspólnego odśpiewania piosenki „Mój dom”. W ustach młodego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane i wymowne: „Kto ty jesteś? Polak mały’’. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami, a także gestami wzruszenia.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, postawy młodego pokolenia. Młodych ludzi powinien pociągać dobry przykład osób szczerze zatroskanych o Polskę. Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich.

W pełni do realizacji tego zadania zaangażowali się rodzice naszych wychowanków, za co serdecznie dziękujemy.

Utworzono dnia 15.11.2022, 09:12

Licznik odwiedzin: