Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej

Wiosenne porządki

Utworzono dnia 29.02.2024

W naszym ogrodzie pierwsze oznaki wiosny coraz wyraźniejsze! Zgodnie z prawem koniec lutego to ostatnia chwila na przygotowanie ptasich rezydencji do sezonu lęgowego. Pan Bernard w towarzystwie wspaniałych dzielnych przedszkolaków oczyścił wszystkie budki lęgowe. Oczywiście wszystkie były zasiedlone. Wkrótce powitamy nowych mieszkańców naszego ogrodu. Ich śpiew będzie nam towarzyszył podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, a także będą nas wspierać w walce z nieproszonymi gośćmi. Zachęcamy wszystkich do ochrony ptaków mieszkających na terenie miasta. Budki lęgowe dla ptaków zostały zakupione przez przedszkole 2 lata temu. Wiemy, że to dobry sposób na ochronę ptaków żyjących w naszym mieście. Trzeba pamiętać, że mają one ogromne znaczenie dla zachowania równowagi biologicznej, a ich obserwacja przynosi wiele przyjemności dorosłym i dzieciom.

Po co czyścić budki lęgowe? W przeciwieństwie do naturalnych dziupli, w budce lęgowej nagromadzony materiał nie jest w stanie sam się rozłożyć i co roku wymaga uprzątnięcia. Nieposprzątana budka stanowi bowiem doskonałe miejsce do rozwoju pasożytów, które mogą szkodzić pisklętom oraz dorosłym ptakom. Poza tym coraz grubsza warstwa gniazd, sprawi, że będzie tam zwyczajnie ciasno, ale też niebezpiecznie, kiedy jaja lub pisklęta znajdą się zbyt blisko otworu wlotowego. To sprawi, że zarówno zawartość gniazda, jak i wysiadujące ptaki będą narażone na niebezpieczeństwa, np. w postaci ataku drapieżników lub innych ptaków.

Wiosenne porządki

Utworzono dnia 29.02.2024, 00:45