Zbiórka darów dla osób bezdomnych podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie

Utworzono dnia 21.02.2020

Jeden człowiek nie zmieni świata.
Pomagając sobie nawzajem może uda nam się zmienić świat jednego człowieka.

W naszym przedszkolu uczymy dzieci, że warto dzielić się dobrem, niekoniecznie materialnym. Czasami wystarczy dobre słowo, przyjazny gest, rozmowa, uśmiech. Dzieci wiedzą, że dobro powraca. W przedszkolu nie brakuje okazji do uczestnictwa w akcjach charytatywnych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce darów dla osób bezdomnych podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie przy ulicy Dolnej Panny  Marii 32. Obecnie w Ośrodku przebywa ok. 70 osób na dobę. W tym czasie pracownicy Ośrodka muszą zabezpieczyć podopiecznym posiłki oraz środki czystości, pozwalające zadbać o higienę osobistą, czystość noszonych ubrań i zajmowanych pomieszczeń, co dla osób doświadczających bezdomności ma ogromne znaczenie nie tylko wizerunkowe, ale jest niezwykle ważne w  profilaktyce zapobiegania chorobom, np. skóry (wszawica, świerzb).

Poniżej przedstawiamy listę potrzebnych artykułów:

1. Artykuły żywnościowe: mąka, kasze, makarony, ryż, płatki, mleko UHT, dżemy, margaryna, serki topione, ser żółty, twarogowy, konserwy, sosy w słoikach i w proszku, herbata, kawa/ kakao, cukier, olej, smalec, warzywa (w puszkach, suszone) do przygotowywania zup i gulaszy, podstawowe przyprawy do potraw, bułka tarta, cebula, ziemniaki.
  2. Środki higieniczne i czystościowe: papier toaletowy, proszek/płyn do prania, nożyki i kremy do golenia, szczoteczki i pasty do zębów,  szampon do włosów, płyn do mycia naczyń, ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci 35,60 i 120 l, preparaty (płyny, żele, pasty, proszek)  do mycia i dezynfekcji podłóg (wykładziny PCV), schodów (lastryko), sedesów, pisuarów, umywalek i płytek w sanitariatach, prysznicach.

Dziękujemy za każdą nawet najmniejszą okazaną pomoc.

Katarzyna Gańska

Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łęcznej