Plan dnia

ŚNIADANIE godz. 8.30

OBIAD godz. 12.00

PODWIECZOREK godz. 14.30

6:00 - 8:00 Schodzenie się dzieci, organizacja grupy, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, praca z zespołem dzieci lub indywidualnie o charakterze kompensacyjnym, wychowawczym, praca z dzieckiem zdolnym, kontakty indywidualne z rodzicami.

8:00 - 8:30 Przygotowanie do śniadania, czynności porządkowe i higieniczne, czynności samoobsługowe, zabawy ruchowe przy muzyce, ćwiczenia poranne.

8:30 - 9:00 Śniadanie - wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

9:00 - 11:45 Realizacja zadań edukacyjnych, wynikających z podstawy programowej, realizowane według programu wychowania przedszkolnego, zajęcia gimnastyczne. Wycieczki, spacery, pobyt na świeżym powietrzu- podczas niesprzyjającej pogody zabawy swobodne dzieci organizowane przez nauczyciela w sali przedszkolnej. Dodatkowe zajęcia edukacyjne.

11:45 - 12:00 Przygotowanie do obiadu, czynności porządkowo - higieniczne.

12:00 - 12:30 Obiad - wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

12:30 - 14:20 Czas relaksu - rozluźnienie, wyciszenie dzieci za pomocą różnych technik relaksacyjnych: słuchanie muzyki, ćwiczenia relaksacyjne, leżakowanie. Słuchanie bajek, opowiadań, poezji.

14:20 - 14:30 Czynności samoobsługowe i porządkowe przygotowujące do posiłku.

14:30 - 14:45 Podwieczorek - wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

14:45 - 16:00 Zabawy ruchowe, zabawy inspirowane zajęciami przedpołudniowymi lub wynikające z potrzeb, zainteresowań dzieci, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia słownikowe, praca indywidualna, zajęcia w małych zespołach, prace porządkowe, tworzenie sytuacji rozwijającej indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci, zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

16:00 - 17:00 Zabawy swobodne według zainteresowań dzieci. Rozchodzenie się dzieci do domu.