Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej

Psycholog - mgr Weronika Rudzińska

Dzień dobry! Nazywam się Weronika Rudzińska. Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem, terapeuta rodzinnym, profilaktykiem i psychoterapeutą leczenia uzależnień. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy. Od tego roku mam przyjemność pracowania z Państwa dziećmi.

Psycholog w przedszkolu? Dla kogo? Po co? Słysząc takie pytania chciałabym na nie odpowiedzieć. Rozwiewając Państwa wątpliwości postaram się krótko opowiedzieć o swojej pracy.

Ale może zacznę od początku. Kto to jest psycholog? Czym się zajmuje, co robi w przedszkolu? Najkrócej mówiąc psycholog to osoba posiadająca właściwe kwalifikacje oraz dokumenty potwierdzające je, która może udzielać świadczeń psychologicznych polegających w na: diagnozie psychologicznej, orzekaniu, opiniowaniu, psychoterapii i udzielaniu pomocy psychologicznej.

Niektóre z wymienionych czynności wykonuję w przedszkolu, ale nie wszystkie, ponieważ przedszkole nie jest miejscem opiniowania, orzekania czy prowadzenia psychoterapii.
Czym więc się zajmuję? Ogólnie mówiąc, dbam o harmonijny i wszechstronny rozwój Państwa dzieci. Pracuję by efektywnie wspierać i wspomagać go. Przygotowuję dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole, w taki sposoby skutecznie oraz satysfakcjonująco radziły sobie z zadaniami szkolnymi. Rozwijam zasoby, które każde dziecko posiada, pozwalając dzieciom by poruszały się w zróżnicowanej oraz złożonej rzeczywistości i dynamicznie zmieniającym się świecie. Organizuję zajęcia, które mają na celu pomóc w adaptacji i integracji w grupie przedszkolnej. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach ogólnorozwojowych, twórczych, relaksacyjnych. Do metod stosowanych w czasie tych spotkań należą: terapia przez zabawę. Sztukę, bajkoterapia, trening radzenia sobie z emocjami, wspomaganie rozwoju i umiejętności społecznych, metody aktywizujące.

Nie wyobrażam sobie również swojej pracy bez kontaku z Państwem jako kluczowego wsparcia mojej pracy oraz rozwoju dzieci. Dlatego jestem do Państwa dyspozycji.

Zapraszam do kontaktu
środy: 8:00 - 9:00, 11:30 - 12:00 oraz czwartki: 8:00 - 9:00, 12:20 - 13:00