Projekt "Mali wolontariusze"

„Kiedy robię coś dobrego, czuję się tak,

Cecylka Knedelek

Mali wolontariusze to projekt, który realizowany jest w naszym przedszkolu od roku  2022/2023 w każdej grupie wiekowej. Ma na celu angażowanie dzieci w działania na rzecz środowiska lokalnego, osób potrzebujących. Idea małego wolontariatu opiera się także na uświadamianiu młodym wolontariuszom, czym jest pomoc, uwrażliwianiu ich na potrzeby innych, a także na walce z obojętnością wobec otaczających nas ludzi i problemów. Projekt ma na celu ukazanie dzieciom, że za okazaną pomoc największą nagrodą jest uśmiech dziecka czy osoby, której udzieliliśmy pomocy.

Wprowadzenie projektu „Mali wolontariusze” wynika  z realizacji kierunku polityki oświatowej państwa: wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.

Koordynatorzy projektu :

mgr Katarzyna Gańska, mgr Anna Gomuła Dobosz, mgr Olga Kosakowska