Moduł II - Mały Miś w Świecie Emocji – zajęcia w Słoneczkach

Utworzono dnia 22.11.2020

W październiku, w grupie Słoneczka, rozpoczęliśmy drugi Moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Celem modułu jest kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi.

W sali Słoneczek powstał kącik Emocji oraz „Kuferek emocji” w którym dzieci wraz z nauczycielem gromadzą sposoby na radzenie sobie z emocjami.

Zrealizowaliśmy zajęcia:

1. „Tajemniczy miś – rozwijanie wyobraźni”- pogadanka, prezentacja Kuferka emocji.
  2. Prezentacja zdjęć ilustrujących różne emocje. Rozmowa z dziećmi na ich temat, zabawy  w rozpoznawanie emocji.
  3. Krąg emocji- gra. Wykorzystanie „Karuzeli pomysłów” Nowej Ery oraz plansz z Kompetencji Kluczowych MAC
  4. Wszystkie emocje są ważne- prezentacja filmików na temat emocji.

Moduł II - Mały Miś w Świecie Emocji – zajęcia w Słoneczkach

Utworzono dnia 22.11.2020, 22:18