„Skąd mamy ekologiczny miód?”- spotkanie z Pszczelarzem

Utworzono dnia 11.05.2021

Dnia 07 maja 2021 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo - edukacyjnych „Kochajmy pszczoły”. Na podstawie filmu edukacyjnego oraz opowieści pana pszczelarza dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o życiu niezwykle ważnych pszczół, przyrodzie i ekologii. Dzieci poznały strój oraz podstawowe sprzęty stosowane przez pszczelarzy, dowiedziały się, jak powstaje ekologiczny miód, kto rządzi w ulu, kto w nim sprząta i co robią trutnie. Dzieci zostały zapoznane z rodzajami miodu (akacjowy, lipowy, wielokwiatowy, rzepakowy, spadziowy) a także podkreślona została jego wartość zdrowotna. Bogaty zestaw eksponatów zainteresował wszystkie dzieci, a degustacja miodu utrwaliła zdobytą podczas spotkania wiedzę.

„Skąd mamy ekologiczny miód?”- spotkanie z Pszczelarzem

Utworzono dnia 11.05.2021, 20:48