„Skąd się biorą produkty ekologiczne” – ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli w Krasnoludkach

Utworzono dnia 21.05.2022

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Dodatkowo z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Konsumenci ekologiczni częściej dbają o dietę i aktywność fizyczną oraz cechuje ich istotnie mniejsze prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości.

W ostatnim tygodniu kwietnia  w grupie Krasnoludki realizowaliśmy program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn. “Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Realizacja Programu odbywała się poprzez:

• poznanie  filmu animowanego pt. SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?
  • utrwalenie wiedzy na temat  PIRAMIDY ZDROWEGO ŻYWIENIA I STYLU ŻYCIA
  • poznanie wielu produktów ekologicznych oraz znaczka ,,Eko”, jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów
  • utrwalenie etapów poprawnego mycia rąk
  • własnoręczne wykonanie z ekologicznych produktów - marchewek - pysznej przekąski oraz samodzielne wykonanie kiełków
  • wzięcie udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym nt. „EKO PRODUKTY NA MOIM STOLE”

Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę i umiejętności najmłodsi

będą mogli wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu.

Utworzono dnia 21.05.2022, 20:34