Skąd się biorą produkty ekologiczne? - realizacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego w gr. KRASNOLUDKI

Utworzono dnia 04.05.2021

W dniach 19.04 – 23.04.2021 r. w grupie Krasnoludki realizowaliśmy program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn. “Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Przedszkolaki bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Obejrzały film animowany pt. SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE? – uważnie śledząc proces ich powstawania. Przypomnieliśmy sobie PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA I STYLU ŻYCIA oraz analizowaliśmy jej zawartość. Podczas zajęć dzieci poznały również wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko”, jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Utrwaliliśmy etapy poprawnego mycia rąk oraz własnoręcznie wykonywaliśmy z ekologicznych produktów pyszne, kolorowe kanapki, które później, z wielkim apetytem dzieci skonsumowały. Oprócz tego dwie dziewczynki z naszej grupy wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym nt. „EKO PRODUKTY NA MOIM STOLE”- z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie i wyniki!

Mamy nadzieję, że zdobyta przez dzieci wiedza i umiejętności przyczynią się do wzrostu świadomości prozdrowotnej i zdrowego stylu życia na codzień.

Utworzono dnia 04.05.2021, 21:17