Zabawy z kodowaniem - Projekt matematyczny

PROJEKT MATEMATYCZNY- ZABAWY Z KODOWANIEM

Kodowanie dla dzieci w wieku przedszkolnym może być ciekawe, łatwe i postrzegane jako zabawa. Na tym etapie edukacji najważniejsze jest doświadczanie. Dzieci uczyć się będą działania na przedmiotach rzeczywistych, lub ich symbolicznych odpowiednikach. Ważne jest również wtopienie aktywności umysłowej dziecka w jego aktywność fizyczną. Zabawy z kodowaniem są pełne radości, otwierają umysłyrozwijają umiejętności logicznego myśleniarozumowania i wnioskowaniaKształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci  przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. W czasie zajęć dzieci rozwijać będą podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową. Jedną z pomocy dydaktycznych i bardzo ważną jest MATA DO KODOWANIA, która pozwoli nauczycielowi poprowadzić zajęcia tak, aby to dziecko było aktywne.

CELE PROJEKTU:

- odczuwanie radości i zadowolenia z pokonywania trudności,

- trening pamięci,

- rozwój spostrzegawczości, wyobraźni, kojarzenia i logicznego myślenia,

- rozwój manualny oraz wzrokowo - ruchowy zwłaszcza motoryka mała,

- kształtowanie umiejętności społecznych,

- nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych,

- odczytywanie, rozumienie symboli i znaków.

Koordynator projektu: mgr Anna Jaroszyńska