„Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby” - ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Utworzono dnia 24.06.2021

W czerwcu w grupie Słoneczka odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby”. Scenariusz zajęć opracowany został przez Dział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE w Lublinie.

Dzieci poznały zasady ochrony swojego zdrowia przed mikroorganizmami. Dowiedziały się co to jest zdrowy styl życia i racjonalne zachowania. Rozmawialiśmy o zagrożeniach związanych z obecną sytuacja epidemiologiczną – korona wirusem.  Utrwaliliśmy naszą wiedzę na temat  jak dbać o higienę osobistą oraz dbać o zdrowie własne, rówieśników i osób z otoczenia.

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, bawiliśmy się przy wierszu „Katar” J. Brzechwa oraz „zmywaliśmy” wirusy mydłem na patyku (zabawa ruchowa). Mieliśmy możliwość zobaczyć jak wygląda nasza skóra, cebulka włosa człowieka pod mikroskopem uświadamiając sobie, że nie wszystko możemy zobaczyć gołym okiem. Z plasteliny ulepiliśmy, tak jak sobie wyobrażamy wirusy i bakterie. Utrwaliliśmy zasady i technikę mycia rąk. Kolorowaliśmy obrazki – maseczki, które chronią nas przed wirusami.

Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w w/w lekcji.

„Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby” - ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Utworzono dnia 24.06.2021, 22:37