Jagódki segregują śmieci z Kicią Kocią – realizacja ogólnopolskiego projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”

Utworzono dnia 11.05.2023

O tym jak dbać o naszą planetę, a więc między innymi segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię dzieci dowiedzieć się mogą z wielu książek. Jedną z nich jest „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?” Anity Głowińskiej.

Na zajęciach dzieci najpierw wysłuchały bajeczki o Kici Kocia, która wraz z babcią dba o przyrodę, wyrzuca śmieci do odpowiednich kontenerów, zabiera na zakupy własną torbę, a przeterminowane lekarstwa zanosi do apteki. W książce bardzo ładnie są wyjaśnione zasady segregacji. Następnie dzieci same przydzielały różne śmieci do odpowiednich kolorów pojemników. Segregowanie śmieci nie było dla dzieci zadaniem łatwym, ale z pomocą Kici Koci udało się je posegregować.

Dlaczego właśnie najmłodszych powinniśmy edukować w tym kierunku? Jak powiedział Antoine de Saint-Exupery: „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”. Więc to właśnie dzieci powinny nabyć odpowiednią wiedzę, by móc dobrze dbać o naszą planetę.

Utworzono dnia 11.05.2023, 20:17