Czytające rodziny

Utworzono dnia 27.05.2023

Nasza grupa realizuje program „Czytajmy razem”, uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną im. Z. Herberta w Łęcznej wspieramy również akcję „Mała książka – wielki człowiek”. Celem działań jest wspieranie i rozwój czytelnictwa wśród dzieci a tym samym wśród dorosłych. Wspólne czytanie pomaga najmłodszym zrozumieć świat i siebie, uczy ich języka oraz rozwija wyobraźnię. Zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książki i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości kultury masowej. Czytanie zachwyca dzieci, one słuchają bajek z zapartym tchem domagając się dalszych opowieści.

Pięknego czytania nigdy dosyć!!!

Dziękujemy Pani Basi W. – kustoszowi Biblioteki za ogromne wsparcie udzielane dzieciom, rodzicom i nauczycielom przy realizacji działań. Zachęcamy rodziców, dziadków, przyjaciół dzieci do wspólnego czytania!!!

OTO NASI SUPER – CZYTELNICY!!!

Czytające rodziny

Utworzono dnia 27.05.2023, 21:06