Utworzono dnia 19.09.2021

W ramach zajęć z języka angielskiego Nasze Przedszkolaki świętowały Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Z tej okazji Przedszkolaki uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle, które są symbolem naszych talentów.

Uczciliśmy Dzień Kropki na wiele sposobów. Nazywaliśmy kolory, liczyliśmy, segregowaliśmy, graliśmy w Memory, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Następnie z Paniami wykonaliśmy kropkowe prace. Malowaliśmy, wyklejaliśmy i kolorowaliśmy. Tego dnia pomysłów nie było końca. Wszyscy poczuliśmy się wyjątkowi. Już teraz wiemy, że czasami wszystko zaczyna się od małej kropki.

Utworzono dnia 19.09.2021, 17:40